Obsah:

Adrián Huertas oslavuje svoj titul majstra sveta víťazstvom v posledných pretekoch Supersport 300 roka v Portimao

Anonim

Adrián Huertas bol najlepším pilotom Supersport 300 v roku 2021. V prípade akýchkoľvek pochybností to potvrdil aj víťazstvom v posledných pretekoch roka a že bol zapojený do niekoľkých incidentov, pri ktorých stratil pozície. Huertas však napokon ušiel po víťazstve sám.

V boji o druhé miesto získal cenu ten, kto si ju celý rok zaslúžil, Tom Booth-Amos, hoci bitka bola vyriešená v poslednom kole. Jeffrey Buis šiel k zemi a nechal druhého na britskom podnose, keď prešiel cieľovou čiarou ako druhý. Dokončite pódium Bahattin Sofuoglu.

Booth-Amos skončil na druhom mieste na svete po páde Buisa

Carrasco Portugal Ssp300 2021

Pri východe prvý bol Jeffrey Buis, aj keď Adrián Huertas veľa zákrut nenabral aby som ho znova prešiel. Vo vedúcej skupine bol aj Íñigo Iglesias spolu s Tonom Kawakamim a Bahattinom Sofuogluom. Victor Steeman robil pokroky s KTM a Buis sa snažil otvoriť medzeru na čele.

Úradujúci majster sveta bol odhodlaný natiahnuť skupinu, aj keď to bude za cenu, že sa opotrebuje. Ťahal poriadne, no po dvoch kolách ho Sofuoglu uľavil. Buis bojoval o druhé miesto ako Tom Booth-Amos Bol už na šiestej pozícii.

Sofuoglu Portugalsko Ssp300 2021

Chyba Adrián Huertas, ktorý sa dlho snažil predbehnúť a klesla na štrnástu pozíciu. Dôkazom toho, aké nízke bolo pretekárske tempo a aké nekonkurencieschopné boli preteky, je to, že trvalo jeden a pol kola, kým som sa dostal zo štrnásteho miesta na prvé miesto. poľutovaniahodné.

Huertas bol zapojený do ďalšieho dotyku, tentoraz so Samuelom Di Sorom. Šesť kôl pred koncom vedúca skupina doslova dobehla na dvadsiate tretie miesto. 23 veľmi mladých a agresívnych jazdcov, ktorí mali pred sebou len niekoľko kôl na stupne víťazov. Iglesias stále viedol test.

Buis Portugal Ssp300 2021

Di Sora musel z pretekov odstúpiť a Iglesias dostal varovanie za vystúpenie. To spôsobilo, že Huertas išiel prvý a začal ťahať, aby otvoril nejakú medzeru. Súboj zozadu medzi Buisom a Booth-Amosom umožnil majstrovi sveta odísť sám za ďalším víťazstvom.

Víťazstvo pre Adriána Huertasa, ktorý víťazstvom v posledných pretekoch oslavuje titul majstra sveta roka v Portimao. V boji o druhé miesto si tortu odniesol Tom Booth-Amos kvôli havárii Buisa v poslednom kole. Booth-Amos skončil v pretekoch druhý a na pódium skončil Sofuoglu.