Obsah:

Beštiálny! Dominique Aegerter získava ďalšie víťazstvo na Magny-Cours a Manu González zostáva pred bránami pódia

Dominique Aegerter je v tejto sezóne 2021 Svetového pohára superšportov v inom svete. Švajčiarsky jazdec sa vrátil k drsným pretekom v Magny-Cours, v ktorých unikol sám, keď chcel, a dal takmer definitívnu pečať svojmu prvému titulu majstra sveta. Obrovský.

Preteky museli byť zastavené s červenou vlajkou kvôli obrovskej nehode v prvom kole a pri opätovnom štarte došlo k ďalšej dosť nebezpečnej počas formačného kola. Steven Odendaal skončil na druhom mieste a tretí bol Jules Cluzel, ktorý pripravuje Manu Gonzáleza o pódium. Unai Orradre otvára bodovo, štrnásty.

Unai Orradre debutuje s bodmi v superšporte

Verdoia France Ssp 2021

Na začiatku Dominique Aegerter zaútočil na Lucu Bernardiho, ale San Mariner bol veľmi odvážny, aby zostal vpredu. Mechanické problémy v MV Agusta Nikiho Tuuliho, ktorý štartoval z prvého radu, ale zostal vyhodený. Za tým bola silná nehoda, takže Zamával som červenou vlajkou na okruhu.

V druhom štarte sme už mali strach pred formačným kolom, kedy Motorka Valentina Debiseho zastavila a Michel Falcone sa s ním zrazil, aj keď obaja sú našťastie v poriadku. Dobrý štart pre Aegertera, ktorý sa opäť dostal do vedenia, tentoraz pred telesne postihnutým Španielom Manu Gonzálezom.

Manu Gonzalez France Ssp 2021

Bernardi sa prepadol na piatu pozíciu, zatiaľ čo González sa snažil dostať motorku do Aegertera. Tiež Jules Cluzel chcel byť doma hrdinom, poraziť Španielov a ísť na svetového lídra. Do siedmeho miesta bola početná skupina, ktorá bojovala o stupne víťazov a preteky boli kratšie.

Aegerter ťahal vrece, takže Cluzel zostal bezmocný. Chcel som ísť za ním, ale nemohol nič robiť. Steven Odendaal sa vracal späť, ale nanajvýš sa mu podarilo dostať sa k Francúzovi, pretože Aegerter už bol v inom svete, rovno si ísť po víťazstvo, ktoré odsúdilo jeho titul.

Bernardi France Ssp 2021

Odendaal predbehol Gonzáleza a získal tretie miesto na pódiuAle oni dvaja išli za Cluzelom, ochotní zapojiť do boja o zásuvku aj jeho. Dve kolá pred koncom sa Odendaal dostal do Cluzela a teraz to skúsil Manu González. Španieli v poslednom kole zaútočili na vrece.

Víťazstvo pre Dominiqua Aegertera, ktorý prakticky odsúdil majstrovstvá sveta v jeho prospech. Druhé miesto pre Stevena Odendaala a napokon tretie miesto Cluzel, ktorý dokázal odolať Gonzalezovým útokom v poslednom kole. Skvelé naštudovanie Unaia Orradreho v kategórii, kde debutoval štrnásty.