Obsah:

Bývalý jazdec MotoGP James Ellison bude pretekať na NW200 v kategórii Superbike a Superstock s Suzuki GSX-R 1000R

Prekvapivá správa, ktorá bola oznámená James Ellison, bývalý jazdec MotoGP. Briti budú súťažiť o North West 200 budúci rok v máji so Suzuki GSX-R 1000R. Ellison bude prvýkrát súťažiť v mestských pretekoch vo veku 39 rokov a takmer náhodou, keďže v zásade mal ísť len ako mechanik.

Ellison je okrem pilota aj kvalifikovaným mechanikom a ako taký sa chystal na podujatí trénovať. Mal by mať na starosti udržiavať bicykel svojho priateľa Brada Clarka v čo najlepšom stave. Ale zrazu Clarke sa ponúkol, že bude jeho tímovým kolegomTakže Ellison bude v roku 2020 pretekať na North West 200.

Stretne sa s bývalými rivalmi ako Hickman či Irwin

James Ellison Motogp

North West 200 sa bude konať od 10. do 16. mája v Severnom Írsku a Ellison sa zúčastnia s tímom Powerslide Motorcycles pri riadení Suzuki GSX-R 1000R v kategóriách Superstock a Superbike. Tam sa stretne s bývalými rivalmi ako Peter Hickman či Glenn Irwin, s ktorými pretekal v BSB.

„Majú tu oveľa viac skúseností ako ja, neprichádzam s prílišnými očakávaniami. Všetky moje skúsenosti zo Superšportov a MotoGP idú von oknom. Viem, že budem musieť začať od nuly,“priznáva James Ellison svoje šance poraziť jazdcov, ktorých porazil na okruhoch.

James Elison

Brit uvažuje o svojej účasti a vysvetľuje, že „ V rovinke som už spadol na 305 km/h, takže rýchlosť pre mňa nebude žiadna novinka. Nové budú stromy, stĺpiky a obrubníky. Ale vyhliadka na pretekanie na severozápade ma vôbec neodrádza,“hovorí Ellison.

Zvonku môžete vidieť, že to má iné veci, ale je to tiež okruh. Máte vrchol zákrut, brzdenie a štartovacie referencie… A ja idem jazdiť na motorke, čo je niečo, robím už 26 rokov“, teda Ellison je pripravený čeliť mýtickému trojuholníku North West 200.

James Ellison Sbk

James Ellison pretekal štyri sezóny v MotoGP, prvé tri v rokoch 2004 až 2006 a posledné v roku 2012. Práve tento minulý rok bol najlepší, pretekal s Apriliou a skončil svetový šampionát na šestnástom mieste s 35 bodmi. Tri deviate miesta boli jeho najlepšími kariérnymi výsledkami.

Čo je viac Ellison odjazdil aj jediné preteky v rámci majstrovstiev sveta superbikov, konkrétne osem v troch rôznych rokoch, s Yamahou a Hondou. Jeho najlepším výsledkom bolo štvrté miesto v Donington Parku v roku 2008. Pretekal aj na majstrovstvách sveta superšportov, kde v roku 2011 dokonca získal niekoľko pódií. Nič také, čomu bude musieť čeliť teraz.