Obsah:

O rok a 20 dní neskôr Valentino Rossi opäť víťazí v MotoGP: "Pretekám s motorkami kvôli tomuto pocitu."

Je hlavným hrdinom dňa, chlapcom okamihu, víťazom súťaže Veľká cena Holandska MotoGP 2017 je Valentino Rossi, čo dnes ukončilo jeho ročné a dvadsaťdňové sucho bez toho, aby sa dostal na najvyššie stupne víťazov v MotoGP. Talian musel vypotiť atrament, aby vyhral dnešné preteky a vrátil sa do boja o prvenstvo.

Taliančina je teraz tretie vo všeobecnej klasifikácii za svojim tímovým kolegom Maverickom Viñalesom a víťazstvom zaostáva len o sedem bodov za Andreom Doviziosom, ktorý bol tento víkend pred letnou prestávkou lídrom šampionátu.

"Teraz je všetko otvorené"

Valentino Rossi Holandsko Gp 2017 7

Rossi skončil na štvrtom mieste na štartovom rošte a umiestnil sa na treťom mieste za Marcom Márquezom a Johannom Zarcom, ktorí sa pokúsili rozbiť skupinu. Talian však vedel, ako zareagovať a zostal blízko nich, až kým so 16 zostávajúcimi kolami neporazil Španiela a o niečo neskôr aj Francúzov a umiestnil sa na prvom mieste.

"Boli to skvelé preteky a skvelá bitka s Petruccim a všetkými ostatnými." Som spokojný aj z technického hľadiska, pretože sme na motorke veľa pracovali a zmenili sme podvozok a teraz mám pocit, že môžem na motorke jazdiť viac po svojom, lepším spôsobom.

Do konca zostáva osem kôl a prvé biele vlajky to naznačujú začal padať dážď, prinútili Taliana spomaliť a to viedlo k tomu, že sa Danilo Petrucci priblížil a predbehol ho s predstihom piatich kôl, ale Talian nemal prehrať preteky a o kolo neskôr sa mu vrátila hlava, aby prežil infarktové finále, vrátane ohnutých pilotov, ktoré rozhodlo 0,063 sekundy. "Úprimne povedané, jazdím na motocykli kvôli tomuto pocitu: kvôli tomu, čo cítim v posledných piatich alebo šiestich kolách pretekov."

Valentino Rossi Holandsko Gp 2017

Talian sa umiestnil na treťom mieste v generálke na majstrovstvá sveta MotoGP s 108 bodov, no sám si uvedomuje, ako sa šampionát mení: „Všetko je otvorené a tento rok sme zistili, že z jednej trate na druhú sa môže situácia veľmi zmeniť. Musíme počkať do budúceho týždňa a pokúsiť sa byť konkurencieschopní aj na Sachsenringu. Teraz je všetko otvorené."