Obsah:

Mika Pérez triumfuje v Misane a sprísňuje klasifikáciu Supersport 300

Kategória Superšport 300 z Majstrovstvá sveta superbikov sa tento víkend stretli už piatykrát na okruhu Marca Simoncelliho. Bol to už druhýkrát za sebou Mika Perez ten, ktorý má na starosti výstup na najvyšší stupienok víťazov. Jazdec z Altea pokračuje v ukrajovaní bodov z doterajšieho lídra, Holanďana Scotta Deroueho, a teraz je druhý tri body Odlišnosti.

Len o 0,027 sekundy prešiel cieľom Armando Pontone, čím dosiahol svoje prvé pódium pred miestnou verejnosťou. Za ním obsadil pódium ďalší taliansky jazdec, Alfonso Coppola, ktorý si tak kompenzuje diskvalifikáciu, ktorú utrpel v predchádzajúcich pretekoch v Donington Parku.

Finále tesne na šesť

Ss300003
Ss300003

Mika Perez Po sobotňajšom superpole štartoval z prvej pozície s a 1'52.490, viac ako sekunda od druhého klasifikovaného Marca Garcíu, čas, s ktorým dokázal byť o krok pred svojimi súpermi. Perez po zhasnutí semaforu vyštartoval z vedenia, no netrvalo dlho a bol zapojený do a skupina šiestich pilotov.

Armando Pontone, Roberto Schotman, Alfonso Coppola, Marc Garcia, Dorren Loureiro a Mika Pérez mali na starosti udávať tempo pretekov svojim bojom o čelo. Najhoršie šťastie mal líder šampionátu, Scott deroue, ktorá nedokázala nasledovať vedúcu skupinu a musela sa uspokojiť s tým, že ich nasledovala od druhej čaty. Holanďan nemal dobrý víkend, kde sa kvalifikoval aj v sobotu štrnásteho.

Ss300001
Ss300001

Pontone, povzbudený svojimi fanúšikmi, zatlačil v poslednom kole pred Péreza, no Španieli využili posledné zákruty. návrat do vedenia s ktorým strávil väčšinu pretekov, aby sa stal šampiónom na okruhu Misano Marco Simoncelli druhýkrát za sebou.

Alfonso Coppola cieľovú pásku preťal na treťom mieste, za ním nasledovali Loureiro a Schotman. Marc Garcia sa umiestnil na šiestom mieste nasledovaný tiež Španielom Borja Sánchez. Mykyta Kalinin, Angelo Licciardi a espanol Daniel Valle Doplnili prvú desiatku. Ana Carrasco skončil štrnásty.