José Antonio Butrón si na štarte národných motokrosových pretekov v Albaide nedáva

Tento uplynulý víkend Španielsky motokrosový šampionát na Albaida so zaujímavými novinkami. Najdôležitejšia je zmena harmonogramu, keďže tréningy a preteky sa odteraz konajú medzi sobotou a nedeľou. Okrem toho, a to veľmi podobným spôsobom ako na majstrovstvách sveta, sa vedie jedno kolo v MX1, ďalšie v MX2 a nakoniec Superfinále s 20 najlepšími z MX1 a MX2. V oboch, José Antonio Butron Nikomu nedal na výber.

Už počas tréningu bolo jasné, kto budú jazdci so šancou na víťazstvo. Na jednej strane, José Antonio Butrón a Álvaro Lozano a trochu ďalej vzadu, Joan Cros že ak by bol niekto z tých vpredu zmätený, mohlo by ho to poriadne vystrašiť.

Motokros Albaida 2013

Prvá rozjazda aj superfinále boli veľmi podobné. Butron Od začiatku sa ujal vedenia a túto pozíciu by nikdy neopustil, keď vyhral cieľovú pásku s náskokom niečo vyše 24 sekúnd pred Alvaro Lozano.

Yamaha bola predbehnutá v prvých troch kolách Suzuki z Joan Cross no dokázal sa ho zbaviť a dotiahnuť sa do konca s pomerne pohodlnou prevahou. Deväť kôl zvádzal pekný boj s Joan Cros Kevin Ballanger a vlastne od štvrtého do siedmeho vošli veľmi tesne.

Už v Superfinále, na rošte sa striedajú jazdci MX1 a MX2 na základe ich najlepších časov. Akonáhle je zábrana znížená, znova José Antonio Butron Ujal sa vedenia a zvíťazil s autoritou.

Ander Valentín, šiesty v prvom kole MX2, obsadil tretiu pozíciu. A čo viac, jazdci MX2 obsadili tretie, štvrté a piate miesto, pričom Joan Cros zostal v skupine na šiestej pozícii.

Po víťazstve v oboch rukávoch, José Antonio Butron vedie šampionát pred Álvarom Lozanom. Ďalšie stretnutie bude 17. marca v Talavera de la Reina.

Klasifikácia prvé kolo Albaida * 1. José Antonio Butrón (KTM), 34:39, 351 * 2. Álvaro Lozano (Yamaha), +00: 24, 446 * 3. Joan Cros (Suzuki), +00: 58, 392 * 4. Miguel de La Rosa Quinterio (Suzuki), +01: 13, 041 * 5. Björn David Andersson (-), +01: 14, 576

Superfinálová klasifikácia Albaida * 1. José Antonio Butrón (KTM), 34:59, 118 * 2. Álvaro Lozano (Yamaha), +00: 18, 261 * 3. Ander Valentín (Yamaha), +00: 56, 630 * 4. Nil Arcarons (KTM), +00: 59, 221 * 5. Alonso Sánchez (Suzuki), +01: 01, 455

Dočasná všeobecná klasifikácia * 1. José Antonio Butrón (KTM), 50 bodov * 2. Álvaro Lozano (Yamaha), 44 bodov. * 3. Joan Cros (Suzuki), 40 bodov. * 4. Kevin Ballanger (Yamaha), 33 b. * 5. Miguel de la Rosa Quinterio (Suzuki), 33 b.

Opäť si môžeme vychutnať niekoľko nádherných fotografií s láskavým dovolením Ginés Romero.