BMW Motorrad France Team Thevent vyhráva 8 hodín v Dauhe

Po nedávnej dobe si BMW pripísalo víťazstvo v tíme majstrovstiev sveta superbikov BMW Motorrad France Team Thevent urobil to isté v Majstrovstvá sveta vo vytrvalostných pretekoch. Bola to jeho tretia účasť a do dnešného dňa dosiahol všetky tri póly, no chýbal mu kúsok k víťazstvu, ktoré napokon prišlo v 8 hodín od Dauhy, v Katare.

Po štarte z piatej pozície z roštu, Tím Kawasaki Bolliger Švajčiarsko získal nádherné druhé miesto, zatiaľ čo v Legendy Honda tt Bol tretí a jeho hviezdni jazdci súťažili v Tourist Trophy 2012. Pre zvyšok tímov boli preteky náročné, s mnohými mechanickými poruchami.

8 hodín v Dauhe

So začiatkom pretekov, Do vedenia sa dostal tím BMW Motorrad France Team Thevent. Pri ovládacích prvkoch, Erwan nigon ktorý sa valil v rýchlom kole a kúsok po kúsku sa vzďaľoval od zvyšku. Všetka nahromadená výhoda však zmizla, keď sa na trati objavil safety car v dôsledku úniku oleja po nešťastí.

Erwan Nigon opäť tvrdo hodil, keď bezpečnostné vozidlo odstúpilo a vošiel dotankovať, pričom štafetu odovzdal Sébastien Gimbert v 39. kole. Francúz rýchlo získal stratenú výhodu nad Tím Kawasaki Bolliger Švajčiarsko, ktorý bol druhý s Horst Saiger, Roman Stamm a Jérôme Tangrea následne Damian Cudlin Udržalo by si tiež skvelé tempo, ktoré by im umožnilo získať víťazstvo o dve kolá dopredu.

Po tretie, ako sme to komentovali Legendy Honda tt s Ryuichi Kiyonari, Michael Laverty a Jason O'Halloran, ktorý vedel zabezpečiť česť tímu pri absencii štartujúcich jazdcov. Pre zvyšok to bolo ťažké. The Suzuki Endurance Racing TeamPo štvrté, musel čeliť dvom neplánovaným zastávkam, aby vyriešil menšie problémy, keď skončil osem kôl za víťazmi.

z jeho strany Tím Maco Moto a Yamalube Folch Endurance, s Yamahou aj s Tím R2CL (Suzuki), podarilo sa im skončiť na bodoch bez toho, aby mali väčšinu pretekov problémy. Tí, ktorí také šťastie nemali, boli Monster Energy Yamaha YART, ktorí vypadli v polovici testu, keď bojovali o prvú pozíciu. Tiež zostali mimo Yamaha France GMT 94 Michelin Yamalube, s problémami prehrievania na Yamahe, podľa jej pilota Dávid Čech.

Vedúcim provizória je tím Suzuki Endurance Racing Team s 98 bodmi, druhý Team SRC Kawasaki s 80 bodmi a tretí Honda TT Legends so 76 bodmi.

zapnuté Superšport, prvé víťazstvo a na domácej pôde o Katarský vytrvalostný pretekársky tím s Nasser Al Malki, Anthony West a Nina Prinz, ktorý skončil o kolo pred Suzuki Team Motors Events AMT Assurances s Guillaumeom Dietrichom, Frédéricom Moreirom a Michaelom Savarym. Tretí skončili Penz13 Kraftwerk Herpigny Racing (BMW) s Grégorym Fastrém, Pedrom Vallcanerasom a Michalom Fillom, ktorí sa ujímajú vedenia predbežného celkového poradia Superšportu.

Hneď ako budeme mať video z testu, pridáme ho sem.

Klasifikácia 8 hodín v Dauhe 2012: * 1. BMW Motorrad France Team Thevent (Erwan Nigon, Sébastien Gimbert, Damian Cudlin), BMW S1000RR: 226 kôl * 2. Bolliger Team Švajčiarsko (Horst Saiger, Roman Stamm, Jérôme Tangre), Kawasaki ZX10R: +3 kolá * 3. Honda TT Legends (Ryuichi Kiyonari, Michael Laverty, Jason O'Halloran), Honda CB1000RR: +4 kolá

Predbežná všeobecná klasifikácia majstrovstiev sveta vo vytrvalostných pretekoch 2012: * 1. Suzuki Endurance Racing Team, 98 bodov * 2. Team SRC Kawasaki, 80 bodov. * 3. Honda TT Legends, 76 bodov.