Rakúšania sa umiestnili na pódiu svetového šampionátu MX3 v Arco di Trento

Ďalší deň intenzívneho dažďa, ktorý prežil vo štvrtom stretnutí Majstrovstvá sveta MX3 ktorý sa konal v talianskom mestečku Arco di Trento. A tento rok, v ktorom sa zdá, že malý svetový šampionát je otvorenejší ako kedykoľvek predtým, je zarážajúce, že pódium zvyčajne zapĺňajú piloti s rovnakou národnosťou.

V tomto prípade sa víťazom testu stal Rakúšan z KTM a líder provizórnej generálky Matthias Walker, ktorého na pódium sprevádzali jeho krajania Michael Staufer, aj s oranžovou motorkou a Günter Schmidinger, v tomto prípade na Honde. Ale pozrime sa, čo sa stalo v dvoch rukávoch.

Michael Staufer

Pri spúšťaní zábrany pri prvý rukáv, štyria jazdci vystrelili, aby uchmatli holeshot, dvaja Taliani a dvaja Rakúšania. No keďže najrýchlejší môže byť len jeden, toto uznanie by mu dalo zabrať Günter Schmidinger že od tohto momentu sa ujme vedenia podujatia, kým mu bude v pätách Michael Staufer.

Po niekoľkých kolách pilot Hondy nezvládol tlak, ktorý vyvíjal jeho krajan a musel sa vzdať prvého miesta. V tej chvíli, Michael Staufer Dal si metre medzi seba a smeroval rovno za víťazstvom. Tretí Rakúšan, Matthias Walker, zostal veľmi blízko a využil chybu z Günter Schmidinger v poslednom kole, aby ho predbehol a obsadil druhé miesto.

Treba si uvedomiť obrovský comeback Slováka Klemen gercar, ktorý po hroznom štarte prešiel cieľom v prvom kole na devätnástej pozícii. Aj tak sa mu podarilo napredovať o pozície ako divý sviňa a rozplavbu dokončiť na štvrtej pozícii.

Traja Španieli v majstrovstvách sveta MX3 skončili s veľkým odstupom. Joan Cros osemnásty, Ramon Brucart dvadsiaty štvrtý a Txomin Arana musel vypadnúť, keď zostávalo asi päť kôl.

Günter Schmidinger

V druhý rukáv Bolo to ešte náročnejšie ako prvé kvôli podmienkam na trati po daždi, ktorý stále padal. Opäť s bariérou na zemi, to bolo v tomto prípade Matthias Walker ktorý zahral holeshot a neopustil by prvú pozíciu až do šachovnicovej vlajky, získal víťazstvo v druhej jazde aj v pretekoch a udržal si červenú tabuľku, ktorá ho identifikuje ako dočasného generálneho lídra.

Günter Schimidinger V tomto druhom kole nechcel urobiť chyby prvého, a tak sa od začiatku do konca veľmi sústredil a ako cenu získal dôstojné druhé miesto. Suzukiho slovenčina, Matevz Irt, opäť dokázal, že je veľmi rýchly, keď je trať v zlom stave a hlavne nerobí chyby. Takto skončil tretí, tesne pred ním Michael Staufer že nedokázal zopakovať víťazstvo z prvého kola a musel sa uspokojiť so štvrtou finálovou pozíciou.

Pódium MX3 Taliansko

Joan Cros v druhom kole bol oveľa lepší a bol štrnásty, Ramon Brucart dvadsiaty a Txomin Arana, ktorý tentoraz mohol dokončiť, dvadsiaty piaty.

Ďalšie stretnutie bude 3. júna v Chorvátsku.

Klasifikácia prvé kolo GP Italia MX3 2012: * 1. Michael Staufer (Rak., KTM), 35: 05,128 * 2. Matthias Walkner (Rak., KTM), 35: 09,062 * 3. Gunter Schmidinger (Rak., Honda), 35: 17,272 * 4. Klemen Gercar (SLO, Honda), 35: 50,866 * 5. Matevz Irt (SLO, Suzuki), 35: 57,117

Klasifikácia druhé kolo GP Italia MX3 2012: * 1. Matthias Walkner (Rak., KTM), 35: 41,740 * 2. Günter Schmidinger (Rak., Honda), 35: 51,300 * 3. Matevz Irt (SLO, Suzuki), 35: 59,605 * 4. Michael Staufer (Rak., KTM), 36: 10,688 * 5. Martin Michek (CZE, KTM), 36: 15,221

Klasifikácia GP Italia MX3 2012: * 1. Matthias Walkner (AUT, KTM), 47 bodov * 2. Michael Staufer (AUT, KTM), 43 bodov. * 3. Günter Schmidinger (Rak., Honda), 42 b. * 4. Matevz Irt (SLO, Suzuki), 36 b. * 5. Martin Michek (CZE, KTM), 31 b.

Predbežná všeobecná klasifikácia MX3 2012: * 1. Matthias Walkner (Rak., KTM), 142 b. * 2. Günter Schmidinger (Rak., Honda), 130 b. * 3. Antti Pyrhönen (FIN, Honda), 110 bodov. * 4. Martin Michek (CZE, KTM), 105 b. * 5. Klemen Gercar (SLO, Honda), 99 b.