Superbikes Italia 2012: Tom Sykes získal polovičné víťazstvo v polovici pretekov, jediná vec, o ktorú sa dnes hralo

Anonim

Budete si myslieť, že som sa zbláznil. Polovičné víťazstvo? Pol kariéry? Ale čo to hovorí? Už sa zbláznil… No, nie, nič nemôže byť ďalej od pravdy. Dnešné preteky o Majstrovstvá sveta superbikov pri Okruh v Monze Boli najvzácnejšie kvôli dažďu a problémom s pneumatikami Pirelli. Ak bolo treba zrušiť prvé preteky, tak druhé trvalo to len osem kôl zo šestnástich, na ktoré bola naprogramovaná, teda polovica.

A keďže to trvalo polovicu, tak dobre Tom sykes kto vyhral s drvivou autoritou, získal iba polovicu bodov v stávke, teda 12, 5 namiesto zvyčajných 25. A teraz si väčšina vodičov bude musieť dávať pozor na toto médium, pretože na konci sezóny im stále môže chýbať…

O 15:30 bol daný odchod do druhé preteky superbikov, s rozcvičkou dvoch kôl namiesto jedného. Piloti tak videli stav trate, jazdný pruh, ale v niektorých oblastiach mokrý. Všetko s hladkými pneumatikami, samozrejme, a s túžbou utiecť od mlieka. Medzitým sa tie z Moto3 konali v Portugalsku.

Práve keď sa mriežka opäť vytvára, ruky hore, pretože na taliansku trať začínajú padať kvapky. Na stene niekoľko tvárových dlaní a nejaký komisár, ktorý sa na chvíľu zdalo, že pilotom hovorí: prestaňte sa sťažovať, že tu neprší alebo niečo podobné. Ale nie, nakoniec odložený štart a všetci mechanici späť na rošt.

O desať minút neskôr sa celý protokol spúšťa odznova, no tentoraz iba s jedným kolom pred zhasnutím semafora. Ale toto kolo pre nás pripravilo prekvapenia, pretože poleman, Sylvain Guintoli a Michel Fabrizio museli odstúpiť predtým, než sa opäť dostanete ku grilu.

A ak zelené svetlo už nie je viditeľné, Nikto na štartovom rošte už nikdy nevidel zelenú Kawasaki Toma Sykesa pretože vystrelil ako duša, ktorú nesie diabol, a tam zostali všetci zamknutí, kým on vkročil do prachu. Až tak, že o osem kôl neskôr, keď sa preteky zastavili, zaostával za ostatnými takmer desať sekúnd.

Vzadu veľká skupina, v ktorej boli dve oficiálne Aprilie (Max Biaggi a Eugene Laverty), dve BMW (Leon Haslam a Marco Melandri), Honda Jonathana Reu a Ducati Carlosa Checu. Španiel bol na štarte druhý, no na dlhej rovinke do Monzy doslova ho spáliliNajprv Aprilia a potom BMW. Dokonca aj Jonathan Rea sa z toho dostal.

Eugene Laverty sa pár kôl držal vpredu po tom, čo prešiel okolo svojho teoretického lídra poradia, no prišiel aj zozadu Leon haslam a obsadil druhú pozíciu, ktorú si udržal, kým organizácia nevyvesila červenú vlajku. Eugene Laverty musel sa uspokojiť s tretím miestom, kým Carlos Checa bol definitívne siedmy.

Max Biaggi naďalej vedie šampionátu s 97,5 bodmi, Carlos Checa je druhý s 95,5 bodmi a tretí Tom Sykes s 91,5. Toto je uťahovanie!