Obsah:

Dvojka pre Kawasaki v Bulharsku, druhé kolo majstrovstiev sveta v motokrose

Druhý citát z Majstrovstvá sveta v motokrose MX1 a MX2 mala sídlo v bulharskom meste Sevlievo pred približne 15 000 divákmi. tam, Kawasaki dostal skvelého dvojníka s Gautier Paulin ako víťaz kategórie MX1 a Tommy hľadá v MX2.

Zvyšok pódia MX1 doplnil Francúz taktiež z Kawasaki Christophe pourcel a taliansky KTM a aktuálny šampión, Antonio Cairoli, ktorá zachováva vedenie provizórneho generála. V MX2 KTM Dutch Jeffrey herlings Bola to druhá a opäť ďalšia Kawasaki, v tomto prípade Belgičanka Joel Roelants Pre zelenú značku uzavreli veľkolepý víkend.

MX1: Kawasaki jedna-dva, francúzska jedna-dva

Christophe pourcel

Gautier Paulin získal svoje prvé víťazstvo odkedy je v kategórii MX1 vďaka druhému a prvému miestu v dvoch bodovaných rozjazdách. V prvom skončil druhý po niekoľkých chybách. Francúz si na silu svojej 450 ccm stále zvyká. V druhej rozjazde však v prvom kole porazil Christopha Pourcela a nesporným spôsobom nasmeroval direkt na šachovnicovú vlajku.

Christophe pourcel Mal veľmi dobrú prvú jazdu, v prvom kole sa ujal vedenia a udržal si ho až do konca. V druhom sa však zdalo, že po dosiahnutí holeshotu to bude opakovanie, no pred dojazdom prvého kola to Gautier Paulin predbehol neuveriteľným tempom, čo sám poznal a musel sa uspokojiť s druhou pozíciou.

Antonio Cairoli

Antonio Cairoli podpísal štvrté a tretie miesto po mnohých problémoch s natiahnutím rúk. Sicílčan to nevidel jednoznačne, a tak radšej pozbieral čo najviac bodov, aby zostal na čele celkovej klasifikácie a pokúsil sa zotaviť do víkendových pretekov, ktoré absolvuje doma.

Jonathan Barragan v prvých pretekoch skončil na šestnástom mieste, v druhej si pripísal dvanáste miesto, vďaka čomu sa v bulharských pretekoch umiestnil na štrnástom mieste.

Klasifikácia prvý rukáv MX1 G. P. Bulharsko 2012: * 1. Christophe Pourcel (FRA, Kawasaki), 39: 09,159 * 2. Gautier Paulin (FRA, Kawasaki), +0: 05,667 * 3. Clement Desalle (BEL, Suzuki), +0: 07,718 * 4. Antonio Cairoli (ITA, KTM), +0: 08,467 * 5. David Philippaerts (ITA, Yamaha), +0: 20,631

Klasifikácia druhá noha MX1 G. P. Bulharsko 2012: * 1. Gautier Paulin (FRA, Kawasaki), 39: 17,879 * 2. Christophe Pourcel (FRA, Kawasaki), +0: 02,427 * 3. Antonio Cairoli (ITA, KTM), +0: 23,189 * 4. Ken de Dycker (BEL, KTM), +0: 26,379 * 5. Evgeny Bobryshev (RUS, Honda), +0: 29,251

Pódium MX1 Bulharsko 2012

Klasifikácia MX1 G. P. Bulharsko 2012: * 1. Gautier Paulin (FRA, Kawasaki), 47 b. * 2. Christophe Pourcel (FRA, Kawasaki), 47 b. * 3. Antonio Cairoli (ITA, KTM), 38 b. * 4. Ken de Dycker (BEL, KTM), 32 bodov. * 5. Jevgenij Bobryšev (Rus., Honda), 29 b.

Dočasná všeobecná klasifikácia MX1: * 1. Antonio Cairoli (ITA, KTM), 88 b. * 2. Gautier Paulin (FRA, Kawasaki), 79 b. * 3. Clement Desalle (BEL, Suzuki), 67 b. * 4. Ken de Dycker (BEL, KTM), 63 bodov. * 5. Christophe Pourcel (FRA, Kawasaki), 59 b.

MX2: Kawasakiho dvojité, ale belgické a anglické víťazstvo

Tommy hľadá
Tommy hľadá

Tommy hľadá mal takmer dokonalý víkend, pokazilo ho len tretie miesto v prvej rozjazde, v ktorej dominoval po tom, čo mu došla predná brzda. V sobotu vyhral kvalifikačné preteky a to isté urobil aj v druhej jazde, čo mu zabezpečilo víťazstvo vo veľkej cene.

Jeffrey herlings mal dvojnásobnú radosť. Po prvé za dobré nastavenie a po druhé za udržanie dobrej pozície počas štartov a využitie vonkajších výhod na to, aby sme boli vo vedúcej skupine. Využil problémy Tommyho Searleho počas prvého kola a skončil druhý, zatiaľ čo v poslednom kole sa to opakovalo a jazdil na tejto pozícii od začiatku do konca.

Jeffrey herlings

Joel Roelants vyhral prvé kolo, zatiaľ čo štvrté miesto v druhom mu umožnilo skončiť na treťom mieste. Angličan je so svojou Kawasaki veľmi spokojný, pretože mu umožnila zlepšiť sa v jazdných zručnostiach a tiež zdieľanie boxu s Tommym Searlem mu pomáha na určitých zvláštnych okruhoch, ako je ten v Bulharsku.

José Butron Nedeľu mal dobrú aj preto, že hoci v prvom kole bol trinásty, v druhom sa mu podarilo skončiť na siedmej pozícii, čo mu umožnilo kvalifikovať sa do veľkej ceny na jedenástom mieste.