Jonathan Barragán vyhráva druhé kolo španielskeho šampionátu MXÉlite v Osune

Jonathan Barragan získal víťazstvo v celkovom počte druhého vymenovania Majstrovstvá Španielska v motokrose MXÉlite ktorý sa hral minulý týždeň v sevillianskom mestečku Osuna. Alvaro Lozano bol druhý s rovnakými bodmi ako Honda, hoci jeho druhé miesto v druhých pretekoch mu umožnilo byť len druhé, pretože dosiahol horší výsledok ako Jonathan Barragán, ktorý vyhral.

V Osune absencia José Antonio Butrón, ktorý utrpel natrhnutie svalu v únoscovi počas tréningu dní predtým. Bez KTM tretie miesto obsadil ďalší jazdec Yamaha, Raúl Alvarez, vďaka svojej pravidelnosti po dvoch štvrtých miestach.

V prvý rukáv, Jonathan Barragán a Álvaro Lozano viedli a hoci spočiatku s nimi držali krok aj José Luis Martínez a Joan Cros a Björn David Andersson, netrvalo dlho a vzdialili sa od dvoch vedúcich jazdcov. O pár kôl neskôr, konkrétne v šiestom, Álvaro Lozano predbehol Jonathana Barragána a valil sa v čele k šachovnicovej vlajke.

V boji o tretie miesto jazdci strácali celé kolá. Joan Cros bol na jeseň prvý a skončil na šiestom mieste, zatiaľ čo José Luis Martínez utrpel pokles výkonnosti kvôli problémom s jednou rukou. Švédka Kawasaki, Björn David AnderssonObsadil tretie miesto, Raúl Álvarez bol štvrtý.

Už v druhý rukáv, Joan Cros vyšiel veľmi dobre a udržal sa na čele prvé kolo, až kým sa nemusel poddávať útokom Jonathan Barragan. O dve kolá neskôr som musel urobiť to isté pred sebou Alvaro Lozano skončil na treťom mieste za Hondou a Yamahou, aj keď by to nestačilo na štvrté miesto Raúla Álvareza, ktorý opäť so štvrtým miestom dosiahol tretie miesto.

Ďalšie stretnutie sa uskutoční dňa 25. marca v Talvere kráľovnej.

Klasifikácia prvého rukávu Osuna: * 1. Álvaro Lozano (Yamaha), 34:32, 191 * 2. Jonathan Barragán (Honda), +00: 05, 814 * 3. Björn David Andersson (Kawasaki), +01: 29, 721 * 4. Raúl Álvarez (Yamaha), +01: 32, 136 * 5. Ander Valentín Lasheras (Yamaha), +01: 57, 619

Druhé kolo klasifikácie Osuna: * 1. Jonathan Barragán (Honda), 34:28, 563 * 2. Álvaro Lozano (Yamaha), +00: 08, 516 * 3. Joan Cros (Suzuki), +01: 05, 752 * 4. Raúl Álvarez (Yamaha), +01: 15, 225 * 5. José Luis Martínez (KTM), +01: 24, 133

Klasifikácia MX Elite Osuna: * 1. Jonathan Barragán (Honda), 47 b. * 2. Álvaro Lozano (Yamaha), 47 b. * 3. Raúl Álvarez (Yamaha), 36 bodov. * 4. Joan Cros (Suzuki), 35 bodov. * 5. Björn David Andersson (Kawasaki), 35 b.

Dočasná všeobecná klasifikácia MX Elite: * 1. Álvaro Lozano (Yamaha), 94 bodov * 2. Jonathan Barragán (Honda), 87 b. * 3. Raúl Álvarez (Yamaha), 61 bodov. * 4. Joan Cros (Suzuki), 59 bodov. * 5. Björn David Andersson (Kawasaki), 57 b.