Prvé veľké víťazstvo Troya Corsera

Anonim

Ako viete, Troy Corser na konci sezóny odišiel do dôchodku ako profesionálny motocyklový pretekár. S ním neodchádza len človek, odchádza aj legenda šampionátu a zanecháva rekordy, ktoré sa zdajú byť veľmi vzdialené od dosahu súčasných pilotov ako napr. Nazbieraných 4000 bodov. Po uchopení dva titulyV rokoch 1996 a 2005 opustil Austrálčan Superbike a dal priestor novej krvi, ďalším budúcim legendám.

Jeho svetová história sa začala písať v roku 1992, keď prvýkrát zakotvil v SBK, no bez výsledkov hľadal príležitosť na majstrovstvách národnej úrovne. Vrátil sa do Austrália, kde vyhral majstrovský titul v roku 93, ao rok neskôr sa presťahoval do Spojených štátov, aby súťažil v AMA, titul, ktorý by tiež dostal vo svojej prvej sezóne. A to bol ideálny moment na posledný skok do Superbikov s Ducati, kde ho čakal bezkonkurenčný tímový kolega, ani viac, ani menej ako Carl Fogarty. V roku 1995 prešli štyri kolá, v ktorých ukázal svoj potenciál, ale bez víťazstva, kým sme nedosiahli kľúčový bod: Salzburgring.

Tam v Salzburgu neďaleko Álp sa Troy etabloval ako jazdec a ukázal celému roštu, že prišiel vyhrať za každú cenu. Dalo to rovnako ako jeho spoluhráč Bol to Foggy alebo že nemal všetky skúsenosti ako jeho súperi. Boli tam Pierfrancesco Chili, Aaron Slight, Fujiwara, Scott Russell, Anthony Gobert, Simon Crafar, John Reynolds atď… banda pilotov zo starej školy, ktorí nerozumeli trakčným kontrolám, ABS, či „počítačom“, ktoré vám to uľahčili. na ovládanie stroja. Proti všetkým Corser zvíťazil v pretekoch, ktoré sa oplatí vidieť.

Zjavné hrbole rakúskeho asfaltu, nedostatočná bezpečnosť okruhu alebo to do cieľa vtrhlo zdravotné auto s jedinou signalizáciou žltých vlajok. Šikany boli rezané, s oboma kolesami na zemi alebo s jedným by už pri pristávaní pevne držali riadidlá. Ak ste zalapali po dychu, akoby vás prenasledoval diabol, bola vašou zodpovednosťou, že ste sa nakoniec pozreli na oblohu. A tam boli tie objemné a pôsobivé superbiky. Bez toho, aby sme zašli ďalej, to bolo druhý rok v súťaži neuveriteľnej Ducati 916 že už bola majsterkou sveta.

Ale akokoľvek to chcem povedať, nebude nič lepšie, ako to vidieť na vlastnej koži. Niekto chcel zachrániť tieto historické preteky zo svojich záznamov a dnes si môžeme vychutnať posledných 10 minút tohto kola. Užite si to.