Majstrovstvá sveta vo voľnom štýle 2009, prvý test: Berlín

Spustil sa Majstrovstvá sveta vo voľnom štýle 2009. Prvý test, ktorý sa konal tento víkend v Berlíne, sa skončil so Španielmi José Miralles ako víťaz druhého dňa a umiestnil sa na čele celkovej klasifikácie v celkovom súčte soboty a nedele.

V nemeckom hlavnom meste sa zišlo 11 000 divákov, aby videli v akcii dvanásť pilotov, z toho iba šiesti by postúpili do finále. Traja Nemci mali tú česť reprezentovať svoju krajinu doma, ale ani jeden z nich sa neprebojoval do baráže: Freddy Peters havaroval, Ackermann zahral kolo bez chýb, ale nie dostatočne efektné a Bauersachs sa nekvalifikoval len o 3 body.

Jose miralles

Remi Bizouard, Brice Izzo, Jose Miralles, Libor Podmol, Fredrik Johansson a Massimo Bianconcini by boli šiestimi vybranými, ktorí získajú sobotňajšiu trofej a prvých dvadsať bodov v hre.

Medzi dvoma kolami sa konala súťaž o výšku a krížovú výpravu (bič). Libor Podmol nabral výšku s najlepším štartom 8 metrov, zatiaľ čo Španiel José Miralles vyhral bič.

Finále bolo najvzrušujúcejšie, s a Remi Bizouard predvádzanie veľkolepých skokov s absolútnou prirodzenosťou: cliffhanger, pravítko a switchblade to switchblade flip. Španielske Miralles to ale chceli dať najavo tento rok chce urobiť s titulom a dosiahol rovnaké skóre ako francúzsky jazdec, aj keď konečné víťazstvo bolo pre neho za dosiahnutie lepšieho skóre v klasifikácii. Tretí bol Čech Libor Podmol.

Deň víťazstva 1

Aktuálny majster sveta sa umiestnil na prvom mieste a otvoril svoju skrinku s 20 bodmi, kým José Miralles sa umiestnil na druhom mieste s 18 a Libor získal 16. V nedeľu sa zdalo, že sa odohrá krásny duel medzi Remim a Miralles, dvaja najsilnejší freestyleri súčasnosti.

Druhý deň sa začal klasifikáciou, v ktorej to vyzeralo viac ako na súťaž vo voľnom štýle súťaž pádov. Ako prvý pobozkal zem Libor Podmol, ktorý nedokázal správne pristáť po premene. Ďalším pádom bol Massimo Bianconcini, ktorý stratil bicykel pri prevrátení. Našťastie neutrpel žiadnu škodu, hoci pád bol dosť silný. Napokon, víťaz v sobotu, Remi, rozbil bicykel pri pristátí sa prehodil a musel sa vzdať.

Brody Wilson

Do finále sa dostali Fabian Bauersachs, Fredrik Johansson, Brody Wilson, Brice Izzo, Steve Mini a El Loco Jose Miralles.

Gilles Dejong s lepším skokom o sedem metrov absolvoval test skoku do výšky, zatiaľ čo Austrálčan Steve Mini vyhral bič.

José Miralles nemal vo finále súpera, spútanie no-hand-flip a no-hand-pristátie, ktoré oslnilo sudcov a komisárov. Po druhé, Brice Izzo, predviedol rôzne kombinácie na back flipoch, ako je shaolin flip, tsunami flip, superman seatgrab flip a lazyboy flip, hoci nestačili. Tretí, Američan Brody Wilson, ale s rozdielom viac ako 26 bodov oproti Mirallesovi.

Deň víťazstva 2

S druhým miestom v sobotu a víťazstvom v nedeľu, okrem toho, že bol favorizovaný opustením Remiho Bizouarda, El Loco Miralles sa umiestnil ako dočasný líder majstrovstiev sveta vo voľnom štýle 2009. Ďalšie podujatie, 17. a 18. apríla, v rakúskom meste Graz.